10 zalet coworkingu

Jeśli pracujemy zdalnie to po jakimś czasie praca taka może się stać męcząca, w domu będzie bowiem za dużo czynników, które mogą rozpraszać. Dlatego wyborem odpowiednim jest między innymi coworking.

To metoda prac w biurze na wynajętej dla siebie przestrzeni. Mamy tam między innymi biurko dla siebie, wygodnie możemy realizować swoje obowiązki niezależnie od innych, którzy też tam będą pracować. Takich biur na świecie jest już bardzo dużo i praca tam jest wygodna. Postaramy się powiedzieć o jej zaletach.

1. Możliwości współpracy

W takim miejscu można spotkać inne osoby i tym samym można nawiązywać różne biznesowe kontakty z innymi. W ten sposób rozwój firmy będzie łatwiejszy, będzie więcej wyników przy takim samym nakładzie pracy. Kolejne zlecenia mogą być od osób tam poznanych.

2. Skupienie się na pracy

Tak samo jak w zwykłym biurze przychodzi się tam jak do pracy. Nie ma tam elementów, które rozpraszają jak to się dzieje w domu. W ten sposób można robić to co dokładnie jest nam zlecone i praca idzie szybciej.

3. Wymiana doświadczeń z innymi

W tych biurach są osoby, które pracują w różnych dziedzinach i dlatego będzie można sobie z nimi porozmawiać, wymienić się uwagami. Dla tych, którzy będą chcieli się rozwijać może to być istotna sprawa.

4. Ograniczenie kosztów

Wynajęcie stałego biura to jednak duży koszt i dlatego szuka się miejsca do pracy w ramach coworkingu, który będzie po prostu znaczenie tańszy. Firma daje nam za opłatę także kompletną obsługę, dostęp do sprzętów.

5. Praca w biurze, w domu odpoczynek

Dom ma być miejscem, gdzie żyjemy a nie pracujemy. W ten sposób łatwo zaburza się równowagę. Dlatego pracę lepiej wykonać w biurze coworkingowym, a w domu się odpocznie.

6. Szansa na relaks

W biurach są także miejsca, gdzie można nieco odpocząć, w jakieś mierze się zregenerować w przerwach między poszczególnymi zadaniami naszej pracy.

7. Pozytywne oceny badanych

Osoby badane pod kątem usług coworkingu oceniają go pozytywnie i uważają, że dzięki temu ich praca jest uporządkowana.

8. Lepiej niż w kawiarniach

W kawiarni można się spotykać z klientem, a pracuje się lepiej w biurze. W kawiarni koszty są wyższe, ciągle coś się zamawia a dodatkowo czynników rozpraszających oczywiście znacznie więcej.

Swobodna praca

9. Usługi

W biurach coworkinowych oferowane są nam również dodatkowe usługi. Można poza wynajęciem biura wybrać sale konferencyjne czy usługi biura wirtualnego.

10. Biuro wirtualne

To opcja, w ramach której można swoją firmę rejestrować pod adresem, który będzie należał do biura coworkingowego. Dzięki temu będzie ono między innymi odbierało naszą pocztę.

Zobacz również