Jak umeblować recepcję?

umeblowanie recepcjiGdy mówimy o umeblowaniu recepcji biurowej, zazwyczaj koncentrujemy się przede wszystkim na ladzie recepcyjnej i jej specyfice. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że nie jest to wcale jedyny mebel wchodzący w skład wyposażenia tego pomieszczenia. Oczywiście, to właśnie lada jest meblem najważniejszym.

Nie może być zresztą inaczej skoro jest przeznaczona do obsługiwania klientów biura, którzy mogą uzyskać przy niej wszystkie potrzebne im informacje. To właśnie lada stanowi tez wizytówkę firmy, nie dziwi więc to, że dąży się do tego, aby była ona nie tylko funkcjonalna, ale i atrakcyjna wizualnie. Sam wygląd, kształt oraz wymiaru lady są uzależnione przede wszystkim od tego, jak duże jest pomieszczenie, w którym ma się ona pojawić, nie bez znaczenia wydaje się jednak również styl, który w nim dominuje.

Jeśli więc recepcja jest pomieszczeniem nowoczesnym, dobrym pomysłem będzie lada o nietypowym kształcie. Jeśli jednak nie jesteśmy zwolennikami awangardy, możemy z powodzeniem postawić na ladę w stylu klasycznym, a nawet na ladę retro. Jeśli recepcja ma być pomieszczeniem funkcjonalnym, pewną wagę należy przywiązać również do tego, aby pojawiła się w niej szafa na dokumenty, a także na kontenery i organizery.

meble do recepcji biurowejTo właśnie tu powinna trafiać bieżąca korespondencja, pisma i pozostała dokumentacja biurowa. Innym meblem, którego obecność w istotny sposób ułatwia pracę jest bez wątpienia szafa na ubrania. Korzystają z niej przede wszystkim sami pracownicy, nie wolno więc zapominać również o wieszakach na ubrania i o stojakach na parasole przygotowanych z myślą o gościach. Nie są to meble o imponujących rozmiarach, ale to właśnie ich obecność sprawia, że osoby, które trafiają do recepcji czują się w niej bardziej komfortowo. Oczywiście, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych akcesoriów, powinny się one komponować z innymi elementami wystroju tego wnętrza.

Nie można zapominać również o krzesłach, nietrudno się bowiem domyślić, że żadna recepcja nie może się bez nich obejść. To właśnie one są tym niezbędnym minimum, które sprawia, że goście nie muszą się męczyć czekając na swoją kolej. Jeśli wnętrze jest większe, zawsze warto zdecydować się na wygodne fotele oraz sofy, których obecność jest szczególnie mile widziana.

Zobacz również