Recepcja w szkle - blaski i cienie

szklana lada recepcyjnaMeble zrobione ze szkła od niedawna cieszą się naprawdę dużą popularnością. Najczęściej trafiają do domów mieszkalnych, zaskoczeniem nie powinno być jednak to, że możemy je spotkać również w miejscu pracy. Jednym z ciekawszych propozycji tego typu wydaje się szklana lada recepcyjna.

Najważniejszą zaletą szklanej recepcji wydaje się być to, że z pewnością szybko zwróci na siebie uwagę klientów - zwłaszcza, jeśli są to osoby nie tylko lubiące nowoczesne aranżacje, ale również będące na bieżąco z tymi trendami, które przesądzają o kierunku, w jakim zmierza współcześnie świat mody. Na tym jednak nie kończą się korzyści z nią związane, nie da się bowiem zaprzeczyć, że mamy do czynienia z meblem, który sprawdza się jednakowo dobrze we wnętrzach dużych i przestronnych, jak i niewielkich, a więc takich, w których recepcja to nie oddzielne pomieszczenie, a jedynie wydzielona przestrzeń pomiędzy nimi.

Oczywiście, za każdym razem duże znaczenie ma umiejętność wyboru odpowiedniego mebla. Osoby, które decydują się na taką inwestycję chwalą sobie również designerski wygląd szklanej recepcji, nie bez znaczenia jest zaś i to, że lada tego typu nie dominuje w pomieszczeniu, a tym samym nie przytłacza go. Jest to ważne zwłaszcza, gdy staje w niewielkim gabinecie kosmetycznym.

recepcja szklanaLada, która jest zrobiona ze szkła jest przy tym lekka i delikatna, a więc posiada cechy, o których nie ma mowy w przypadku mebli bardziej klasycznych – zarówno wykonanych z płyty, jak i z drewna. Tylko od nas zależy zresztą to, czy zdecydujemy się na recepcję wykonaną ze zwykłego, czy też z matowego szkła.

Oczywiście, nie ma rozwiązań idealnych i szklana recepcja z pewnością również do nich nie należy. Owszem, nie musimy już obawiać się jej nadtłuczenia, warto jednak upewnić się, że rozwiązanie, w które zainwestowaliśmy, jest wykonane ze szkła hartowanego. Nadal problemem pozostaje jednak jej czyszczenie, należy więc liczyć się z tym, że na powierzchni szklanej lady widoczna będzie każda drobna plamka i każdy zaciek. Jest to dość uciążliwe zwłaszcza, że sama recepcja jest wizytówką gabinetu i powinna mu wystawiać jak najlepsze świadectwo.

Zobacz również