Jak zaprojektować swoje biuro z myślą o zdrowiu

Jeśli masz zamiar przeprojektować swoje biuro, masz wiele decyzji do podjęcia.

Jak chcesz, aby biuro wyglądało? Jakie zmiany należy wprowadzić w porównaniu z tymi, które mogą pozostać bez zmian? Czego chcą Twoi pracownicy?

Oczywiście, musisz również myśleć o swoim budżecie.

Jednak jednym z obszarów, na którym z pewnością powinieneś skupić swoją uwagę jest zdrowie.

Uczynienie biura zdrowszym miejscem ma wiele korzystnych skutków. Nie tylko zmniejsza liczbę dni chorobowych, ale także zwiększa morale i wydajność pracowników. To ma bardzo korzystny wpływ na zyski na koniec dnia.

Jak więc zaprojektować swoje biuro, mając na uwadze przede wszystkim zdrowie?

Oto kilka wskazówek.

Zwiększ ilość naturalnego światła i świeżego powietrza

Świeże powietrze i naturalne światło zwiększają produktywność, ale są również ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, zwłaszcza w kontekście zdrowia psychicznego. Upewnij się, że wpuszczasz do biura jak najwięcej naturalnego światła, upewniając się, że przestrzenie okienne nie są zagracone i możesz łatwo otworzyć okna, aby wpuścić do środka świeże powietrze.

Rozważ rośliny biurowe

Czy wiesz, że niektóre rośliny biurowe mogą mieć bardzo korzystny wpływ na zdrowie? Oczyszczają one powietrze i pomagają Ci się lepiej skoncentrować. Jest to znane jako biophilic office design i jest to z pewnością coś, o czym powinieneś pomyśleć podczas przeprojektowywania swojej przestrzeni biurowej.

Wykorzystaj ergonomiczne meble biurowe

Jeśli twoi pracownicy zmagają się z bólem pleców, szyi lub nadgarstka na co dzień, nie będą szczęśliwi ani zdrowi. Ergonomiczne krzesła biurowe i biurka są idealne, ponieważ mogą być dostosowane do potrzeb użytkownika. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz agile lub hot-desking system w miejscu, z pracowników korzystających z różnych krzeseł biurowych na co dzień.

Zachęcaj pracowników do przemieszczania się

Zwinne miejsce pracy skupia się na wykonywaniu zadań, ale ma też bardzo przyjemny efekt uboczny - zachęca pracowników do większego ruchu. Zwinne miejsce pracy posiada strefy, takie jak strefy współpracy, ciszy, spotkań, przerw itp. Oznacza to, że pracownicy częściej wstają i przemieszczają się w ciągu dnia pracy, a nie tylko pozostają w jednym miejscu przez kilka godzin.

Wypróbuj meble biurowe do pracy siedzącej i stojącej

Czy słyszałeś o stołach z regulacją wysokości lub biurkach z regulacją wysokości? Pozwalają one pracownikom stać przez pewien czas, a następnie siedzieć przez pewien czas, dzięki czemu stają się bardziej aktywni przy niewielkim wysiłku. Zwiększa to zdrowie, ale także produktywność. Zobacz ten film, który mówi o korzyściach zdrowotnych płynących z zastosowania biurek stojących.

Jak widzisz, włączenie zdrowszego podejścia do projektowania nowego biura nie jest tak trudne, jak myślisz. Nie chodzi o to, żeby na dole mieć siłownię, a w ogrodzie bieżnię! Wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że Twoje biuro nie wpływa negatywnie na zdrowie Twoich pracowników i upewnić się, że pozbędziesz się wszelkich elementów, które wpływają.

Zachęcanie pracowników do większego ruchu jest świetnym punktem wyjścia, pomagającym wyeliminować zagrożenia związane z chorobą lokomocyjną. Czy wiesz, że pracownicy biurowi są uważani za osoby prowadzące siedzący tryb życia ze względu na liczbę godzin, które spędzają siedząc przy swoich designerskich biurkach? Tak, twój umysł jest bardzo zajęty i twoje ręce są prawdopodobnie whizzing przez klawiaturę, ale fakt, że siedzisz przez wiele godzin każdego dnia jest szkodliwy dla zdrowia.

Zachęcanie pracowników do poruszania się i dawanie im możliwości robienia tego z łatwością, dlatego zmniejsza te zagrożenia dla zdrowia i sprawia, że biuro jest znacznie zdrowsze i szczęśliwsze miejsce.

Zobacz również