Jaka jest różnica między przestrzeniami do wyłamywania a przestrzeniami do dotykania?

Jeśli chcesz stworzyć jak najlepsze środowisko biurowe dla swoich pracowników, musisz pomyśleć o czymś, co nazywamy zwinnym miejscem pracy.

Jest to po prostu przestrzeń, w której znajduje się wszystko, czego potrzebujesz, i która jest podzielona na obszary zapewniające produktywność i komfort.
Aby szybko dowiedzieć się, jakie są te elementy, sprawdź tę infografikę.

Źródło: www.spectrumworkplace.co.uk/agile-working-the-5-essential-elements-infographic

Jak widać, wśród tych elementów znajdują się przestrzenie do odpoczynku i przestrzeń do kontaktu. Jaka jest różnica między nimi?

Przestrzeń do odpoczynku jest przeznaczona do relaksu i współpracy, natomiast przestrzeń do przyziemienia ma być miejscem, w którym można wykonać szybkie zadania, np. sprawdzić pocztę elektroniczną, podsumować spotkanie, i nie powinna być używana dłużej niż przez godzinę.

Przestrzeń do odpoczynku będzie wyposażona w fotele i sofy, krzesła wannowe, kabiny, a może ławki - zaprojektowane z myślą o relaksie i kreatywności.
Przestrzeń typu touchdown może być wyposażona w eleganckie stoły biurowe i komputery, które pomogą pracownikom w szybkim wykonaniu zadań. Tego typu przestrzeń jest idealna dla pracowników zdalnych, którzy dzwonią do biura, aby wykonać zadanie. W obu przestrzeniach można zastosować biurowe ścianki działowe lub panele akustyczne.

Która z tych dwóch przestrzeni jest Twoim zdaniem najbardziej przydatna?

Zobacz również