6 powodów, dla których lepsze biuro to lepsze morale pracowników

Kiedy morale w biurze jest niskie, nic pozytywnego się nie dzieje.

Wydajność spada. W rezultacie spadają zyski. Tracisz pracowników. Nie przyciągasz nowych talentów.

Żadna z tych rzeczy nie jest dobra dla firmy. w rzeczywistości, jest katastrofalne.

Nauczenie się, jak traktować swoich pracowników nie jest trudne, chodzi po prostu o traktowanie ich jako jednostek i istot ludzkich. Chodzi o to, aby pytać o ich opinie, słuchać ich, zapewnić im bezpieczne i wygodne środowisko pracy i zachęcać ich do osiągnięcia pełnego potencjału.

Sprawdź tę infografikę, która nieco bardziej szczegółowo omawia temat szczęścia i morale pracowników.

Źródło - https://www.tsheets.com/resources/employee-happiness

Często to właśnie małe rzeczy mają największy wpływ. Można by pomyśleć, że zmiana wystroju biura nie będzie miała wielkiego wpływu na to, jak ludzie czują się pracując w przestrzeni. Mylisz się! Ma ogromny wpływ.

Poznajmy sześć powodów, dla których morale wzrasta, gdy masz najwyższej jakości biuro.

Wysokiej jakości biuro jest łatwiejsze do pracy

Twoi pracownicy z pewnością będą czuli się szczęśliwsi pracując w nowym otoczeniu, jeśli będzie ono po prostu łatwiejsze do pracy. Kiedy wszystko jest zaprojektowane tak, aby znajdowało się we właściwym miejscu, kiedy meble biurowe nie są ściśnięte zbyt blisko siebie, a rozwiązania w zakresie przechowywania nie znajdują się w zupełnie innej przestrzeni wszystko razembiuro jest bardziej produktywne po prostu dlatego, że morale jest wyższe.

Nastrój jest zależny od koloru i wzornictwa

Czy wiesz, że niektóre kolory mogą wpływać na to, jak się czujesz? Projektując swoje biuro w odpowiednich odcieniach, można skorzystać z psychologii kolorów, a tym samym zapewnić, że nastrój w biurze jest upbeat i pozytywne. Wtedy każdy będzie cieszył się pracą, którą wykonuje po prostu dlatego, że przestrzeń wpływa na to, jak się czują.

Ergonomiczne meble pomagają zmniejszyć bóle i dolegliwości

Jeśli pracujesz z krzesłem biurowym lub biurkiem, które powoduje, że masz plecy lub ból szyi każdego dnia, nie będzie skakać przez obręcze, aby dostać się do pracy, prawda? Jeśli jednak zaprojektujesz biuro i skorzystasz z ergonomicznych mebli biurowych, możesz pomóc swoim pracownikom, aby byli bardziej wygodni i wspierani w godzinach pracy. To automatycznie zwiększy morale, ponieważ nikt nie cierpi i nie odczuwa bólu.

Więcej szans na współpracę

Projektując swoje nowe biuro, zwróć uwagę na możliwości współpracy. Pomyśl o nowoczesnych stołach do posiedzeń zarządu, kabinach, dużych biurkach i być może biurkach na wysokości trybun, gdzie ludzie mogą dyskutować o problemach i prowadzić burzę mózgów.

Warto dodać, że im więcej osób może współpracować, tym więcej pomysłów powstaje, a tym samym wzrasta morale - to w zasadzie przyjemniejszy sposób pracy.

Stwórz zrównoważone biuro, aby podnieść morale

Gdy biuro jest zaprojektowane w sposób zrównoważony, np. w sposób przyjazny dla środowiska, tworzy to pozytywną atmosferę. Pracownicy będą mieli poczucie, że robią to, co do nich należy, a to może podnieść ogólne morale.

Lśniąca, nowa przestrzeń biurowa, z której można być dumnym

Bądźmy szczerzy, zawsze będziesz czuł się lepiej pracując w biurze, które jest czyste, eleganckie i błyszczące. To bije pracy w ciemnym, przygnębiające i zamknięte w przestrzeni! Zrób wszystko, aby otworzyć biuro i mieć naturalne światło wlewanie. Spójrz na innowacyjne i nowoczesne projekty, a zobaczysz swoją ciężką pracę odzwierciedloną we wzroście morale pracowników.

Koncentrując się na morale w swoim biurze nigdy nie jest stratą czasu. Kiedy morale wzrasta, cała sytuacja jest nieskończenie lepsza. Produktywność wzrasta, pomysły rosną, zyski rosną, pracownicy chcą pozostać w swoich rolach, a nie przenosić się gdzie indziej, a nowe talenty chętnie dołączają do firmy. To tworzy znacznie bardziej pozytywne uczucie do firmy jako całości i że łatwo czyni jego drogę w dół do swoich klientów.

Wszystko to z tworzenia pozytywnego i szczęśliwego miejsca pracy dla swoich pracowników!

Zobacz również