Myślisz o przejściu na biofilię? Oto wszystko, co musisz wiedzieć

Wiele trendów w projektowaniu biur pojawia się i znika, ale jednym z nich jest biophilic office design, który utrzymuje się już od dłuższego czasu.

Nie bez powodu - Matka Natura też nigdzie się nie wybiera!

Jeśli nie jesteś pewien, czym jest biophilic office design, jest to proces wprowadzania elementów natury do współczesnego środowiska biurowego. Na przykład, możesz mieć rośliny biurowe, żywą ścianę, schemat kolorów, który jest zgodny z naturalnymi elementami na zewnątrz, a może elementy wodne w bezpiecznych przestrzeniach.

Sprawdź tę infografikę, która mówi o tym, dlaczego biophilic office design jest tak korzystny.

Źródło - https://ergomonkey.com/workplace-environment/psychology/biophilic-design/

Jak widać, istnieje wiele korzystnych powodów, dla których biophilic design jest dobrą opcją. Jednak czy to wszystko to plusy i zero minusów?

Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na posiadanie roślin biurowych w swojej przestrzeni, musisz je utrzymywać. Oznacza to podlewanie ich, karmienie w razie potrzeby i być może przycinanie od czasu do czasu. Musisz mieć kogoś, kto jest odpowiedzialny za to. Żywa ściana będzie również wymagała trochę czasu w zakresie konserwacji, a jeśli masz elementy wodne, musisz mieć pewność, że są one utrzymywane w czystości i że są umieszczone w miejscach, które nie są blisko elektryczności lub innych niebezpiecznych miejsc.

Pomimo czasu potrzebnego na konserwację, biophilic design nie musi kosztować fortuny, a może mieć bardzo uspokajający i produktywny wpływ na pracowników przy ich biurkach.

Możliwe jest przejście na styl biofilny bez konieczności podejmowania wszelkich działań. Pomyśl o pomalowaniu ścian na zielono, niebiesko lub beżowo. Pomyśl o biurkach z drewna, a w przypadku wykładziny lub podłogi laminowanej zdecyduj się na naturalny odcień, taki jak beżowy, a może nawet brązowy efekt drewna.

Prawdą jest, że niektóre biura naprawdę idą do miasta z tym szczególnym tematem, z ogromnymi żywymi drzewami w środku biura, żywymi ścianami i wszystkimi sposobami różnych gatunków roślin, ale to nie musi być przypadek, jeśli nie masz budżetu. Możesz nadal być birofilny, skupiając się na świeżym powietrzu i naturalnym oświetleniu.

Upewnij się, że otwierasz okna i wpuszczasz do środka światło i powietrze, upewnij się, że przestrzenie okienne nie są zasłonięte i skup się na wrażeniach panujących w biurze. Biuro zaprojektowane przez Matkę Naturę sprawia wrażenie spokojnego i chłodnego. Sprawia, że każdy, kto wchodzi do tej przestrzeni, czuje się swobodnie - tak właśnie powinno wyglądać Twoje biuro, jeśli podążasz w kierunku biophilic design.

Zacznij od małych rzeczy. Dodaj kilka roślin tu i tam w swoim biurze, może pomaluj przestrzeń i zobacz, jak się w niej czujesz. Jeśli uważasz, że musisz pójść dalej, dodaj kilka dzieł sztuki z naturalnymi scenami i pamiętaj, co właśnie wspomnieliśmy o oknach. To są małe kroki w kierunku biophilic design i w rezultacie, można ułatwić sobie w bez kosztowania małej fortuny w procesie.

Z czasem, jeśli podoba Ci się sposób, w jaki Twoje biuro się czuje i zauważasz wzrost wydajności, możesz dodać więcej elementów natury do swojego projektu. Dodaj więcej roślin, dodaj wodotrysk w rogu, a w przestrzeniach zewnętrznych (jeśli je masz) upewnij się, że masz kwiaty, rośliny, a nawet drzewa, jeśli możesz.

Biophilic design nie zawsze oznacza ogromne ściany z pnącymi się kwiatami, nie zawsze oznacza, że masz ogromne drzewo rosnące przez środek twojego biura. Może oznaczać subtelne ukłony w stronę natury, a nie pójście na całość. Niezależnie od podejścia, biophilic office design jest zawsze zwycięzcą.

Zobacz również