Biuro w stylu retro – jak dobrać ladę recepcyjną?

lada recepcyjna retroObecnie stylem najbardziej popularnym i najczęściej wybieranym do aranżacji wnętrz biurowych, jest styl nowoczesny, minimalistyczny, a czasami nawet futurystyczny dla co bardziej odważnych. Wiele osób jednak w dalszym ciągu dobrze czuje się w klimacie biur w stylu retro i chce taki charakter biura utrzymać.

Dzięki bogatej ofercie mebli biurowych, jakie mamy obecnie na rynku możemy swobodnie utrzymać taką aranżację wnętrza biurowego, choć czasem dobór odpowiedniej lary recepcyjnej może zabrać nieco więcej czasu niż przy innych aranżacjach. Jednak warto poświęcić ten czas, aby uzyskać pożądany efekt i zapełnić biuro meblami i elementami w stylu vintage. Znalezienie szafek i stolików nie sprawia większych kłopotów, jedynym prawdziwym problemem może okazać się tutaj znalezienie pasującej lady recepcyjnej.

drewniana lada recepcyjnaProducenci mebli biurowych odeszli nieco już od oferty w stylu retro, choć w dalszym ciągu można wyszukać w katalogach wiele szafek, stolików czy innych dodatkowych akcesoriów, które z powodzeniem można wstawić do recepcji. Z ladą recepcyjną można rozwiązać problem poprzez wyszukanie pasującego modelu na stronach internetowych, bądź też zamówienie indywidualnego projektu u projektanta wnętrz i stolarza. Jednak zanim zdecydujemy się na poszukiwania lub zlecenie projektu, postarajmy się odpowiednio przygotować, aby jasno i precyzyjne określić czego oczekujemy i jak chcemy zaaranżować pomieszczenie recepcyjne, tak aby w trakcie sprowadzania mebli nie było niepotrzebnych rozczarowań.

Lada recepcyjna w stylu retro charakteryzuje się bardzo dobrym gatunkowo drewnem, odpornym na czynniki zewnętrzne oraz zdobieniami w oryginalnej formie, co nie zawsze każdy stolarz jest wstanie odtworzyć. Jeśli uda nam się zdobyć prawdziwą, zabytkową ladę, stanie się ona prawdziwą ozdobą i chlubą recepcji. Obecnie bardzo rzadko można spotkać lady recepcyjne wykonane z tak dobrego drewna i ręcznie zdobione. Taka lada prezentuje się zawsze bardzo elegancko i nadaje niezwykły charakter dla całego wnętrza.

Zobacz również