Recepcja firmowa- jak sprawić, by stała się punktem reprezentacyjnym i funkcjonalnym równocześnie?

nowoczesna recepcja w biurzePraktycznie w każdej firmie punktem, gdzie krzyżują się ścieżki każdego działu, pracownika i klienta, jest recepcja firmowa. Recepcja jest miejscem „pierwszego kontaktu” kontrahentów, jacy odwiedzają nasze przedsiębiorstwo, a tym samym staje się częścią najbardziej reprezentacyjną i opiniotwórczą na temat działalności firmy.

recepcja łukZatem bardzo ważne jest, aby dobrze zaprojektować i wyposażyć to miejsce, tak aby każdy kto go odwiedza odniósł pozytywne wrażenie i będzie mógł na długo je zapamiętać. Pamiętać należy też o tym, że jest to przede wszystkim miejsce pracy, więc na pierwszym miejscu, oprócz miłego wystroju i oryginalnych mebli, przemyślmy funkcjonalność tego miejsca i zagwarantujmy dobrą organizację pracy.

Rola recepcji i jej funkcje reprezentacyjne, nie zawsze są dostrzegane w wielu firmach, a przez to nieumyślnie można popełnić gafy, urządzając to stanowisko jak każde inne przeciętne w firmie. Jeśli uświadomimy sobie, jak ważna jest funkcja recepcji, to także do przygotowania jej aranżacji i wystroju podejdziemy zupełnie inaczej. Ilość pracy, jaką włożymy w trud wyboru mebli, kolorystyki ścian, podłogi oraz dodatków zdecydowanie się opłaci i przyniesie pozytywne korzyści w przyszłości.

Mamy do dyspozycji bogatą ofertę mebli i kolorystyki, a dzięki temu można za każdym razem stworzyć niepowtarzalne wnętrze, kryjące w sobie wszystkie ogniwa łączące firmę z kontrahentami. Początkiem dobrych relacji z klientami jest pozytywne wrażenie już od początku współpracy, więc można powiedzieć że pośrednio także od dobrej aranżacji wnętrza recepcji, gdzie klient będzie przebywał w pierwszej kolejności. Projektanci wnętrz stawiają na funkcjonalność połączoną z indywidualizacją tego miejsca, mocno odstającą od innych stanowisk pracy. Tutaj liczy się każdy szczegół, od wyboru mebli, po oświetlenie, nawet obrazy i kwiaty mają wpływ na całość wizualnego obrazu jaki odbierają klienci.

lada recepcyjna do biuraLada recepcyjna to najważniejszy element wystroju, ponieważ będzie skupiać uwagę kontrahentów i przyjmować wszelkiego typu informacje z zewnątrz. Na szczęście w ofercie jaką prezentują producenci mebli biurowych, mamy mnóstwo modeli lad recepcyjnych, a do tego zawsze można zamówić ladę pod specjalne zamówienie i pod wymiar do biura. Szafy i regały również powinniśmy dobrać pod styl i charakter całościowej aranżacji, co będzie razem tworzyć harmonijną kompozycję. Nie wolno zapomnieć o wygodnej kanapie lub krzesłach dla klientów, bo przecież oni będą tutaj najważniejsi. Wszystko to wpłynie na pierwsze wrażenie i ugruntuje naszą dobra pozycję, ale także przewagę nad konkurencją, bo od razu stworzy wrażenie dbałości o klienta i jego dobre samopoczucie.

Zobacz również