Zasady ustalania priorytetów

Czy regularnie piszesz listy rzeczy do zrobienia na początku dnia i okazuje się, że nigdy nie udaje Ci się ich zrealizować? Jeśli tak, to musisz nauczyć się skuteczniej ustalać priorytety!

Obejrzyj ten film, aby uzyskać kilka wskazówek i porad na ten temat.

Jak widać, istnieje różnica między zadaniami pilnymi, ważnymi i wszystkimi innymi, ale wiedza o tym, jak ułożyć je w odpowiedniej kolejności, pomoże Ci lepiej wykorzystać czas. Jeśli tylko zastosujesz odpowiedni rodzaj mebli biurowych i projektu w swojej przestrzeni, z pewnością uda Ci się odhaczyć wszystko z listy rzeczy do zrobienia na co dzień. Warto również pomyśleć o innych narzędziach, z których można korzystać, takich jak aplikacje zwiększające produktywność i ekrany biurowe zapewniające prywatność.

Zarządzanie czasem to umiejętność, której wszyscy musimy się nauczyć, jeśli chcemy być bardziej produktywni w pracy i w życiu codziennym. Ustalanie priorytetów jest jedną z tych umiejętności i gwarantuje, że najważniejsze zadania zostaną wykonane przed tymi mniej ważnymi. Ważne jest również, abyś był przygotowany na to, że zadania ad hoc mogą pojawić się na twojej tacy, co może sprawić, że twoja lista będzie nieco zawieruszona. Umiejętność radzenia sobie z tym, przy jednoczesnym punktualnym odbywaniu wszystkich spotkań przy stole konferencyjnym, ma kluczowe znaczenie. Nie jest to tak trudne, jak myślisz, a wskazówki, których nauczyłeś się w tym filmie, z pewnością ci w tym pomogą.

Jak Ty ustalasz priorytety swoich najważniejszych codziennych zadań?

Zobacz również