5 sposobów, by być bardziej pozytywnym dzisiaj

Pozytywne nastawienie oznacza, że jesteś ogólnie szczęśliwszy, ale także oznacza, że masz większe szanse na bycie produktywnym.

W miejscu pracy, bycie optymistycznym i pozytywnym oznacza, że zrobisz więcej przy biurku, osiągniesz swoje cele, dotrzymasz terminów i będziesz czuł się ogólnie bardziej podniesiony na duchu i zdrowszy.

Jednak czasami rzeczy są wysyłane, aby nas sprawdzić, lub po prostu nie czujemy się tak wspaniale w sobie. To może drastycznie wpłynąć na to, jak wydajny jesteś na co dzień, a jeśli dotyczy to wszystkich pracowników w biurze, może to dość szybko zmienić atmosferę w biurze.

Sprawdź tę infografikę, która podkreśla, że szczęśliwi ludzie są zazwyczaj bardziej produktywni.

Źródło - https://calipercorp.com/blog/6-ways-happy-people-increase-productivity-infographic/

Jak widać, korzyści są całkiem imponujące! Więc, jeśli chcesz być bardziej pozytywny, jak możesz zacząć? Dobra wiadomość jest taka, że możesz zacząć już teraz! Istnieje kilka sposobów, które możesz wypróbować, aby stworzyć bardziej pozytywną perspektywę na życie, i podczas gdy niektóre z nich mogą zająć trochę czasu, aby się rozwinąć i przyjąć, inne przyniosą szybsze rezultaty.

Sprawdź te 5 sposobów, aby przezwyciężyć zły poniedziałkowy nastrój i poczuć się bardziej podniesionym na duchu.

Zrób listę celów na ten dzień

Jeśli zrobisz listę celów, które chcesz osiągnąć tego dnia, poczujesz się bardziej energiczny od samego początku. Jak zaznaczyć każdą pozycję z listy, zauważysz również, że zaczniesz czuć się szczęśliwszy z każdym zaznaczeniem.

Tak więc, każdego ranka usiądź z długopisem i papierem, lub chwyć za telefon i otwórz aplikację "notatki" i zapisz trzy rzeczy, które chcesz osiągnąć tego dnia. Najlepiej trzymać się trzech, inaczej przeciążasz siebie i jesteś trochę nierealistyczny z tym, co możesz osiągnąć w ciągu jednego dnia pracy na swoim biurowym krześle.

Użyj pozytywnych afirmacji

Pozytywne afirmacje są świetne dla dając Ci szczęśliwszy i bardziej pozytywne perspektywy. Wybierz afirmację, która naprawdę rezonuje z tym, co próbujesz osiągnąć, np. aby być bardziej produktywnym lub czuć się bardziej pozytywnie, lub wymyśl własną. Następnie zapisz ją, umieść w widocznym miejscu i powtarzaj przez cały dzień, naprawdę wsłuchując się w słowa i czując ich znaczenie.

Im częściej powtarzasz swoją afirmację, tym większą moc będzie ona miała i tym bardziej twój mózg będzie uznawał ją za prawdę.

Napisz "listę wdzięczności" na koniec każdego dnia

Pisanie listy trzech rzeczy, za które jesteś wdzięczny na koniec każdego dnia, może pomóc Ci rozwinąć bardziej pozytywną perspektywę w ogóle. Może to również pomóc łatwiej zasnąć łatwiej ponieważ czujesz się zadowolony i szczęśliwy, a w rezultacie w rezultacie, you'll be dobrze wypoczęty na początek następnego dnia.

Rozpocznij dzień w najlepszy możliwy sposób

Oprócz tego, że każdego dnia przesypiasz od 7 do 8 godzin, powinieneś zadbać o to, by zacząć dzień w pozytywny i zdrowy sposób. Oznacza to zjedzenie zdrowego śniadania, pełnego witamin i minerałów oraz zaczerpnięcie odrobiny ruchu i świeżego powietrza przed wyjściem do pracy.

Bądź świadomy negatywnych myśli

Innym sposobem, aby stać się bardziej pozytywnym, jest uświadomienie sobie, kiedy masz negatywne myśli. Bądź świadomy tych myśli, a następnie mentalnie odepchnąć je lub zastąpić je pozytywnym. Nazywa się to reframing i z czasem może być bardzo użytecznym i skutecznym sposobem na rozwinięcie bardziej pozytywnego nastawienia.

Te pięć technik mogą być używane każdego dnia i pomoże Ci rozwinąć mentalność, która zasila w kierunku pozytywnego końca skali i bierze ciebie z dala od tego, co negatywne. Wszystko czego potrzebujesz to trochę wysiłku i woli, aby to zadziałało. Korzyści będą przychodzić twój sposób szybciej niż ty myśleć!

Zobacz również